فرمت پست

راهنمای انتخاب عطر برای آقایان

نحوه انتخاب و استفاده از عطر

عطر بخش نامریی از استایل شخصی ماست و در این که مردم ما را چه طور می بینند و چه طور به خاطر می آورند اثر بسیار قدرتمندی دارد.

یک عطرخوب فواید بی شماری دارد؛ شما را به فرد جذاب تری تبدیل می کند یا به شما کمک می کند استرس کمتر و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

با اینحال ۸۰ % از آقایان به طور منظم از عطر و ادکلن استفاده نمی کنند.

به نظر من دلیل اصلی این امر، نداشتن اطلاعات و آموزش کافی در این زمینه است. بیشتر آقایانی که از ادکلن و عطر استفاده می کنند، از پدرشان یا از مدلی پیروی می کنند که آنها را به این کارترغیب کرده است. در ایالات متحده آمریکا، این صنعت تحت حکومت زنان قرار دارد و بیشتر مردان در فهرست واژگان تخصصی این فن نادیده گرفته شده اند.

علاوه بر این، ترس زیادی از استفاده بیش از اندازه از عطر و عواقبی می تواند برای آبرو و خوشنامی افراد داشته باشد، وجود دارد. هیچ کس دلش نمی خواهد به پپه، راسوی بد بو و بی ادب و عاشق پیشه کارتون های برادران وارنر تشبیه شود.

خوشبختانه، دانش عملی در خصوص نحوه درک و استفاده درست از عطر به راحتی در دسترس است و در این مقاله در اختیار شما قرار می گیرد.

چرا از عطر استفاده کنیم

استفاده از عطر نه تنها جذابیت شما را افزایش می دهد، بلکه اعتماد به نفس شما را در برابر زنان (و به طور کلی در هر موقعیت دیگری) بیشتر می کند.

استفاده از عطر شما را برای زنان جذاب تر می کند. در زمان انتخاب شریک زندگی، رایحه افراد اهمیت زیادی برای زنان دارد. در یک مطالعه در اروپا مشخص شد که نشانه های بصری برای مردان بیشترین اهمیت را در انتخاب شریک زندگی دارد در حالی که در زنان قدرتمندترین عامل در انتخاب یک مرد، رایحه اوست. مرد در درجه نخست در اولین برخورد از چشم هایش استفاده می کند در حالی که یک زن در مواجه با یک مرد بینی اش را به کار می اندازد در حالی که حتی ممکن است خودش از این امر اطلاع نداشته باشد.

علاوه بر این، زنان حس بویایی بهتر و دقیق تری دارند. از همان آغاز تولد ، زنان مردان را در معرض آزمایش های بویایی قرار می دهند که هم در شناسایی و هم در تشخیص به کار آنها می آید. در حقیقت، بینی زنان حساسیت ویژه ای به فرومون های مردانه ( هورمون های جنسی معطر) دارد. ادکلن با این رایحه های جنسی ترکیب می شود تا یک تجربه بویایی جذاب و به یاد ماندنی تر تشکیل دهد.

عطر می تواند باعث شود ارتباطات احساسی قوی تری با مردم برقرار کنیم. بویایی قویترین حس است.در واقع حس بویایی ۱۵۰۰۰۰ برابر حساس تر از بینایی است و احتمالا می تواند بیش از یک میلیارد رایحه منحصر به فرد را شناسایی کند ( چشم ما در خوش بینانه ترین تخمین ها، قادر به تشخیص ۷۰۰۰۰۰۰ رنگ است ). بو همچنین بهتر از هر حس دیگری خاطرات را به ذهن ما می آورد چرا لوب بویایی مستقیما به سیستم لیمبیک که بخش احساسی مغز ما را تشکیل می دهد، متصل است. رایحه های قوی و منحصر به فرد مساوی است با ارتباط احساسی عمیق. برخی از خاطرات من از پدرم مربوط به رایحه تن اوست که وقتی از سر کار برمی گشت و مرا در اغوش می گرفت، به مشامم می رسید. حالا اگر دوباره آن بو را حس کنم، تصویری از او دوباره به ذهنم می آید.

یک عطر خوش ، به شما القا می کند که مرد باهوش و محبوبی هستید. می دانیم که خوب لباس پوشیدن اعتماد به نفس ما را بیشتر می کند. وقتی زیبا و خوش پوش به نظر می رسید، صرفا احساس بهتری دارید. استفاده از ادکلن این احساس را ارتقا می دهد، طوری که به شما این حس اعتماد را می دهد که نه تنها عالی به نظر می رسید، بلکه رایحه عالی هم همراه خود دارید.

لازم است که از اهمیت رایحه ای که در دنیای اطراف خود می پراکنید آگاه باشید، حتی در مواجهات و دیدارهای غیرعاشقانه و رابطه های دوستانه معمولی.

حالا بیایید نگاهی به ساختار و تعریف ادکلنی که بر روی بدن خود اسپری می کنید، بپردازیم.

عطر ها و رایحه ها چه هستند؟

عطر مخلوط پیچیده ای از آن چیزی است که افراد در صنایع عطر سازی از آن به نام مواد خام یاد می کنند. این مواد خام می توانند از منابع طبیعی یا مواد خام سنتزی ومصنوعی استخراج شوند.

روغن های خوشبو در یک حلال ( معمولا الکل) حل می شوند تا ترکیب خوشایندی از بوها را حفظ کنند. هر چه غلظت روغن ها بیشتر باشد، عطر قوی تر است. قدرت عطر تعیین می کند که استفاده از آن بر روی پوست، چه قدر ماندگاری دارد.

این نکته اهمیت دارد که یاآوری کنیم هر عطر بر روی اشخاص مختلف، رایحه متفاوتی دارد. این عدم اطمینان و پیچیدگی است که بسیاری از آقایان را مرعوب می کند، اما اگر به چشم یک فرآیند اکتشافی به آن نگاه کنید، انتخاب عطر به یک سفر لذت بخش تبدیل می شود.

نوشته های مشابه